Budowa jesienią domu parterowego
Jak pewnie wszyscy wiemy, powstają różne rodzaje domów. Podziały przebiegają wedle różnych kryteriów, ale jednym z najbardziej oczywistych jest liczba kondygnacji. Im będzie ich więcej, tym cena inwestycji idzie w górę, a czas realizacji znacząco się wydłuża.
Z punktu widzenia sztuki budowlanej najłatwiej buduje się domy parterowe i na takie decyduje się wiele osób. Przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań sprawdzają się one doskonale, mile zaskakując walorami użytkowymi oraz ogólną funkcjonalnością. Szybkie tempo budowy i niższa cena to atuty, obok których trudno przejść obojętnie. Warto pamiętać jak pomocni mogą okazać się producenci rolet zewnętrznych
Brak schodów może stanowić plus, jeśli w domu mają mieszkać osoby starsze lub zmagające się z ograniczeniami ruchowymi. Konstrukcja nie jest skomplikowana, więc wykonawca poradzi sobie z postawieniem takiego lokum bez problemów. Dom parterowy jest optymalnym pomysłem, jeśli z jakichś względów budowę chcemy rozpocząć jesienią.
Jest bowiem duża szansa, że kluczowe prace uda się zakończyć nim nastanie mroźna zima. W przypadku parterówek bardzo dobrze sprawdzają się elementy zabudowy modułowej. Ich użycie znacznie skraca czas budowy, jest to również ukłon w kierunku nowoczesnych technik budowlanych, które na polskim gruncie nie są jeszcze zbyt rozpowszechnione.
Przy dobrych wiatrach i sprawnym wykonawcy dom w stanie zamkniętym surowym może być gotowy w ciągu trzech miesięcy. Zimę można spędzić na pracach wewnętrznych, a wiosną konstrukcja może być już gotowa do zamieszkania. Jeśli nie zależy nam na piętrze, opcja jest warta rozważenia.
.